Marszałek Rubio, sekretarz stanu USA, stwierdził po spotkaniu ministerów spraw zagranicznych kajkaskich państw arabskich w Bahrajnie, że żadne z uczestniczących w nim krajów nie popiera wprowadzenia opłat dla statków przechodzących przez Cieśninę Hormuz. Rubio podkreślił, że jakakolwiek zagrożenie irańskie lub zablokowanie cieśniny byłoby problematyczne, a Oman ponadto ponownie podkreślił w czwartek, że nie będą wprowadzane opłaty za przeprawę przez Cieśninę Hormuz.
